Regram Nedir? Nasıl Yapılır?

0
Regram Nedir Nasıl Yapılır
Regram Nedir Nasıl Yapılır

Instagram kullanıcıların uzun zamandır beklediği regram özelliğini hayata geçiriyor. Peki Regram Nedir? Türkiye’de kullanıcısı her geçen gün artan instagram diğer sosyal medya sitelerinde olan ve önemli bir eksikliğini kapatıyor. Artık instagram kullanıcıları başka kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını kendi hesaplarında yayınlayabilecek.

Regram Nedir?

Twitter, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde en çok kullanılan özelliklerden bir tanesi olan başkalarının yayınladığı içerikleri kendi profillerinde yayınlama özelliği artık İnstagram’da gerçek oluyor.

Özellikle Twitter kullanıcılarının yakından bildiği retweet butonu ve Facebook’taki paylaş butonu ile aynı özelliklere sahip olacak.

Sosyal medya sitelerinde etkileşim olarak adlandırılan, paylaşım yapılan içerikle ilgili görüntüleme, beğeni, repost, paylaşım gibi aksiyonlardan en önemlilerinden bir tanesi paylaşımdır.

İnstagram’da bu özellik yoktu, ancak kullanıcılar farklı şekillerde başkalarının gönderilerini paylaşabiliyordu.

Diğer sosyal medya sitelerinde kolaylıkla paylaşım yapılabilirken, bu özellik İnstagram’da eksikti. Dolayısıyla gönderilerin etkileşim oranını düşürüyordu.

Regram Nasıl Yapılır?

İnstagram’da şu an aktif olan Beğen, Yorum Yap, Direkt Mesaj butonlarının yanına Regram butonu eklenmiş olacak. Kullanıcılar sadece bu butonu tıklayarak ilgili gönderiyi kendi profillerinde kolayca paylaşabilecekler.

“Regram” Türkçe’ye “yeniden paylaşım” olarak çevrilebilir. Bu da sosyal medyada paylaştığınız fotoğraf, video ve her türlü içeriğin daha fazla insana ulaşmasını sağlayacak.

Next Web tarafından tespit edilen bu özellik hakkındaki ilk bilgilere göre regram butonu çok yakında hayata geçecek.

İnstagram’ın iyileştirme ve geliştirmeleri arasında WhatsApp’ta paylaşma özelliğinin olduğu söyleniyor. Bu özellikle kullanıcılar her hangi bir gönderiyi bir buton aracılığıyla direkt olarak WhatsApp’ta paylaşabilecek.

CEVAP VER