Özsüt Bayilik Şartları

2
Özsüt Bayilik Şartları
Özsüt Bayilik Şartları

Özsüt bayilik şartları hakkında bilmeniz gerekenler:

Bayilik veren firmalar arasında en popüler olanları genellikle restoran kafe kategorisinde firmalar olmaktadır. Türkiye’de restoran kafe konusunda bayilik veren firmaları araştırdığımda öne çıkanlardan bir tanesi Özsüt oldu. Bu yazımda size Özsüt bayilik şartları ve nasıl bir Özsüt bayisi açabilirsiniz bundan bahsedeceğim.

Girişimci ruhu taşıyan hemen herkesin rüyalarından bir tanesi bir gün şöyle güzel bir restoran sahibi olmaktır. Bu yazımla bu hayali paylaşanlara yardımcı olacağım.

Neden bir bayilik almak gerekir?

Bayilik aldığınızda başarılı olmuş bir sistemin içine giriyorsunuz. Bayilik veren firma yıllarca sektörde edindiği tecrübeyi ve öğrendiklerini belli koşullar altında sizinle paylaşmaktadır. Bununla birlikte bayilik veren firmaların sektörde markalaşmış olması işletmenizin daha en başta tanınmasına yol açacaktır. Bayilik almak sizin için uygun mu merak ediyorsanız bayilik hakkında yazıma göz atabilirsiniz.

Neden Özsüt?

Özsüt bayiliği almanın size sunacağı avantajlara geçmeden önce kısaca Özsüt hakkında bilgi vereyim.

Özsüt bundan uzun yıllar önce kaymak ve yoğurt satmak için Sefer ustanın 1938’de İzmir Kemeraltı’nda açtığı küçük bir dükkan ile başlıyor. Sefer ustanın yakaladığı kaliteyle kısa bir süre içinde Özsüt Muhallebicisi sektörde adını duyurdu. Gelen jenerasyonların da yenilikçi yaklaşımlarıyla Türkiye çapında pasta dağıtımı yapabilen tek firma özelliğini taşımaktadır. Kahve kültürünün ülkemizde değişim göstermesiyle birlikte bu alanda da büyük adımlar atan Özsüt sektörün liderleri arasına girdi.

Özsüt bugün Türkiye çapında 46 şehirde ve yurtdışında Bakü’deki bayileriyle toplam 180 den fazla mağazaya ulaşmıştır. 1996 yılından bu yana Özsüt bayilik sistemine geçerek büyüme hızını arttırmıştır.

Özsüt fırın Bayilik bayiler
Özsüt fırın bayilik bayiler

Özsüt Bayisi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Özsüt bugün sektördeki liderliğini yüksek ürün çeşitliliği ve kalitesiyle sürdürmektedir. Yaş pastalar, sütlü tatlılar, ürün gamına katılan yeni kahve çeşitleri gibi geniş ürün yelpazesiyle bayilerine yüksek satış potansiyeli sunmaktadır.

Yüksek karlılık oranına sahip ürün portföyüne sahip olan Özsüt franchise sisteminde edindiği 20 yıllık deneyimle eğitim, danışmanlık, lojistik ve mimari gibi alanlarda destek sağlıyor.

Girişimciler tarafından yapılan yatırımın en kısa sürede geri dönüşünü sağlamak için geliştirilmiş sistemle bayi adaylarının başarısını garanti etmeye çalışıyor.

Özsüt Cafe Bayilik
Özsüt Cafe Bayilik

Özsüt Bayilik Şartları Nedir?

Edinilen bilgiye göre Özsüt Franchising sözleşmeleri 10 yıl olarak yapılıyor.

İsim hakkı bedeli ve Özsüt konsepti için bir defaya mahsus 50.000 Dolar + kdv ödeniyor. Bu bedel Fırın menüsü dahil olan seçenek içindir.

Özsüt yemek konsepti Dünya mutfağı ve Dodici seçeneği içinse 100.000 Dolar + kdv ödemeniz gerekiyor.

Bunun dışında bayilik verilecek bölgenin özelliklerine göre değişen fiyatlarda olmak üzere asgari 50.000 TL tutarında banka teminat mektubu talep ediliyor.

Özsüt fırın Bayilik
Özsüt fırın bayilik

Franchising Sistemi Kapsamında Sağlanan Destekler Nelerdir?

Özsüt özellikle doğru yer seçimi ve başlangıçta yapacağınızı fizibilite çalışmalarında size destek olacaktır.

İşletmenin açılış öncesinde personel işe alma ve personelin eğitiminin planlanması ve sağlanması konusunda destek vermektedir.

Size mal ve hizmetlerin standardı sağlaması için destek olmakla birlikte, başta lokal olmak üzere genel pazarlama konularında da yardımcı olmaktadır.

Menülerin çeşitliliği, güncel tüketim taleplerine göre güncellenmesi konusunda firmanın Ödüllü şefleri tarafından size destek verilecektir.

Bayilik Almak İsteyen Girişimcilerde Hangi Özellikler Olmalıdır?

Açılacak bayinin gelişmesi yönünde özveriyle çalışacak. İşletmenin gelişimi için stratejiler belirleyecek, yaratıcı, özgün düşünce sistemine sahip olacak. Özsüt’ün bayilik koşullarına kesin riayet edecek. Başlangıç olarak yaklaşık 250.000 dolar yatırımı gerçekleştirebilecek girişimciler uygun olacaktır.
Özsüt Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle bayilik almak isteyen adayların Özsüt’ün kurumsal web sitesine üye olduktan sonra web sitesinde yer alan başvuru formunu özenle doldurması gerekmektedir.

Başvuru formunu doldurmanızın ardından ön değerlendirmenin uygun olması durumunda girişimci adayıyla bir ön görüşme gerçekleştirilmektedir. Bu görüşmede sizin hakkınızda bilgi edinmekle birlikte, firmanın franchising sistemi hakkında kapsamlı bir bilgilendirme gerçekleştirilir. Görüşmenin olumlu değerlendirilmesi halinde bayilik adayı merkeze davet edilir.

Ön görüşme olumlu olarak değerlendirilen adaylarla bayilik sürecini resmen başlatan bir ön protokol imzalanır. Girişimci adayı ile lokasyon seçimi hakkında kapsamlı bir çalışma yapılarak mekanın nerede açılacağına karar verilir.

Ön protokolün imzalanmasının ardından bayilik için belli evraklar talep edilir, bununla birlikte bayilik sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır.

Mekanın iç tasarımının Özsüt konseptine uygun olarak mağazanın mimari projesi hazırlanır ve gerekli inşaat çalışmaları başlatılır.

İnşaat işlerinin tamamlanmasının ardından bölgenize yakın operasyon ekibi tarafından gerekli personel alımı için destek verilir. Öncelikle teorik ve sonrasında pratik uygulamaların olduğu eğitimler personele verilir.

Personelin eğitiminin ardından işletme açılışa hazır hale gelir. Açılış sürecinde firmanın operasyon görevlileri işletmeyi açılışa hazırlar ve aşılış organizasyonunu gerçekleştirir.

Son Söz

Yatırım maliyeti yüksek olmasına rağmen karlılık oranının da yüksek olması ve yaklaşık 180 yatırımcı tarafından tercih edilerek başarıya ulaştığı gözler önünde olması yapılabilir bir iş fikri olarak değerlendirilebilir.

Size bir çok alanda destek olmasının yanı sıra ülke çapında bilinen bir marka ile çalışacak olmak bir avantaj olacaktır.

İşletmenin beklenen başarıya ulaşmaması durumunda bayilik haklarınızla birlikte mekanda yaptığınız mimari çalışmalarla birlikte yeni bir girişimci adayına devredebilirsiniz.

Bu yüzden bana göre eğer bir restoran yada kafeterya konusunda bir işletme kurmak isteyen girişimciyseniz, sizin için iyi bir başlangıç fırsatı olabilir.

Özsüt Bayilik ve franchising sistemi hakkında sorularınız görüşleriniz varsa lütfen yorum yazın.

2 YORUMLAR

  1. Güzel bir araştırma olmuş. Bende bir kafe açmak istiyorum acaba daha farklı alternatifler içinde yorumlarınızı paylaşırmısınız?

    Teşekkürler

CEVAP VER