MNG Kargo Bayilik Şartları

1
MNG Kargo Bayilik

MNG Kargo Bayilik şartları hakkında yaptığım araştırmalar kazanç ve karlılık analizlerimi detaylı bir şekilde paylaşıyorum. Bir kargo bayisi açmak istiyorsanız yazımı okumadan geçmeyin.

Ülkemizde kargo firmaları gün geçtikçe çoğalıyor. Bununla birlikte rekabet artıyor, kalite yükseliyor. Ancak halen birçok kargo şirketi henüz kurumsallık düzeyine erişememiş durumda. MNG Kargo bu kurumsallık sürecini başarı ile tamamlamış firmalardan bir tanesi. Kargo taşımacılığı kompleks bir yapıya sahiptir, dolayısıyla bir kargo bayisi olmak istiyorsanız doğru bir firma tercihi yapmanız önemlidir.

MNG Kargo, bayilik almak isteyen girişimcilerde kendine güven, güçlü karakter, çalışkanlık gibi bireysel özellikler arıyor.

Bunların yanı sıra, en az lise mezunu (tercihen üniversite mezunu), 25 yaş ve üzeri bay, bayan (erkekse askerliğini tamamlamış) olmak acente adaylarında aranan koşullar.

MNG Kargo Bayisi
MNG Kargo Bayisi

Açılacak bayilikler henüz MNG kargo şubesi olmayan bölgelerde olması gerekiyor. Bayi açmanın yanında açık olan bir şubeye de bellik bir yatırımla kar ortağı olabilirsiniz.

Bayi olmak için mesleki eğitim ve stajın tamamlanması gerekiyor. Bunun ardından MNG Kargo ekip, araç ve gerekli her türlü donanımı hazır bir şekilde size bir sistemi sunuyor. Aylık yönetici maaşı, işletme giderleri gibi tüm giderler hesaba katıldığında kısa – orta vadede yaklaşık 10.000 TL, uzun vadede ise çok daha yüksek kazanç fırsatı sunmaktadır.

MNG Kargo Hakkında Bilgi

2003 yılında MNG Holding iştiraki olarak kurulan MNG Kargo 800’den fazla şubesi, 7 tanesi Teknolojik Aktarma Merkezi olmak üzere toplam 26 aktarma merkezi, 15 bölge müdürlüğü, 8000’i aşkın çalışanı, 2000 den fazla kara taşıma aracı ve 6 uçağıyla hizmet vermektedir. Filosunda kendine ait uçakların yer aldığı tek kargo şirketi olma özelliğine sahip MNG Kargo, hava kargo taşımacılığı ile kara taşımacılığını entegre ederek Türkiye’nin tüm şehir merkezlerine 24 saatte teslim garantisi vermektedir. MNG Kargo, MNG Cargo Airlines ile ithalat ihracatta gümrükleme, depolama ve antrepo hizmetlerindeki tescilli başarısını sürdürmektedir. Ayrıca, 2009 yılında hızlı hava taşımacılığı kategorisinde dünya lideri FedEx Express ile lisansörlük anlaşması imzalayan MNG Kargo, 220 ülkeye hizmet götüren bu entegre operasyonu ile dev bir sisteme sahiptir.

MNG Kargo sektörde ilk ve tek Teknolojik Aktarma Merkezlerine sahip kargo şirketidir. Bu çağ değiştiren teknoloji sayesinde saatte 65 bin kargoyu yüksek hızda ayrıştırıp, el değmeden hatasız olarak hat araçlarına yükleyerek, hasarsız teslimat sağlamaktadır.

MNG Kargo Bayilik Şartları

Yetkili Firma: MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.
Türkiye Geneli Mevcut Acente Sayısı: 550
Türkiye Geneli Yeni Acentelik Verilecek Şube Sayısı: 200
Açılması Hedeflenen Şube Sayısı: 50-100
Acentelik Görüşme Süreci: İnternet başvurusu – ön görüşme – mülakat/değerlendirme – eğitim ve staj – sözleşme ve acente devir teslimi.
Ek Hususlar: Adayların kargo sektörü hakkında genel bilgi edinmeleri ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan G3 belgesine ilişkin detay bilgi edinerek müracaat etmeleri önemlidir.

MNG Kargo Bayilik Yatırım ve Kazanç Bilgileri

Girişimci Bu Markayı Neden Tercih Etmeli : Aylık sabit gelir (orta düzey yönetici maaşı) + tüm kayıtlı işletme giderleri karşılanıyor + orta vadede 10.000 TL ve üzeri kazanç sağlama fırsatı sunuyor.

Girişimciye Verilen Destekler : Eğitim, personel, proje, yer seçimi, pazarlama, satış, bölge koruması ve ortak reklam.

Acente Şirket Kurulum ve Ortalama Yatırım Maliyeti : 500 – 1.250 TL ve G3 Belgesi Maliyeti.
Ortalama Şube Kurulum Süresi : Donanımı, ekibi ve müşterisi hazır olan şubeler değerlendiriliyor.

İsim Hakkı ve Yatırım Katkı Payı : Hiç alınmayan ve kazandıkça ödenebilen iki farklı sistem var.

Toplam Gerekli İşletme Sermayesi : 20 – 25 Bin TL. (Maliyet değildir, yasal izinleri almak için sermaye tutarıdır)

Teminat : Acentelik süresince geçerli olacak banka teminat mektubu veya ipotek güvencesi alınıyor.

Yatırımın Ortalama Geri Dönüş Süreci : 6-12 Ay.

Birçok bayilik alternatifine göre bir kargo şubesi açmak bazı riskleri minimize etmenizi sağlayabilir. Eğer kargo taşımacılığı hakkında bilgi daha ötesi tecrübeye sahipseniz, uzun süre çalışabiliyorsanız, para kazanma hırsı ve azmine sahipseniz MNG Kargo bayisi açmak tam size göre olabilir.

MNG Kargo bayilik başvurusu yapmak isterseniz MNG Kargo Acentelik Başvuru Formu’nu doldurarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Formu doldururken doğru bilgi vermeye özen gösterin.

MNG Kargo bayilik hakkında sorularınız, görüşleriniz veya düşünceleriniz varsa yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER