Komagene Bayilik Şartları

0
Komagene Bayilik
Komagene Bayilik

Komagene bayilik şartları hakkında yaptığım araştırmanın sonucunda çiğ köfte bayilikleri arasında en öne çıkan markalar arasında yer alıyor. Araştırmalarım değerlendirmelerimi yazımda tüm girişimcilerle paylaşıyorum.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu yörelerinde çok tüketilen çiğ köfte, fast food anlamında tüm Türkiye’ye yayılmaya devam ediyor. Birçok çiğ köfte markası piyasada kendisine yer etmeye başladı. Çiğ köfte üretim tekniklerinin ve sevkiyat şekillerindeki gelişmelerle sektör git gide büyümeye devam ediyor.

Eğer bir restoran, cafe, fast food alanında bir bayilik düşünüyorsanız, yüksek kar marjı ve nispeten kolay üretim teknikleri ile büyüyen sektörde bayilik almak mantıklı olabilir.

Komagene Çiğ Köfte bayilik şartlarını 2017 yılında güncellemiştir. Daha önce 10.000 TL + KDV olan franchise bedeli 2017 yılından itibaren alınmamaktadır. Yeni yıl girerken bayi sayılarında artış yapmayı hedefleyen Komagene sektörde artan rekabetle başa çıkabilmek için franchise koşullarında güncelleme yapmıştır. Buna ek olarak firma şubenin açılışında 100 kg. çiğ köfte hediye etmektedir.

Komagene Çiğ Köfte Hakkında

Gelişen çiğ köfte sektöründe lider markalar arasına giren Komagene vizyonunda da buna değinmektedir. Bundan 12 yıl önce kurulan Komagene Çiğ Köfte bugün yaklaşık 1.000 şubeyle toplam 77 ile yayılmıştır.

2011 yılında yurtdışına açılarak Almanya’da ilk şubesini açmıştır. Bugün yurtdışında 26 şubesi bulunan Komagene toplam 26 ülkede hizmet vermektedir. Komagene şubelerinin yaklaşık %98’i bayilik sistemi altında faaliyet göstermektedir. Yatırım maliyetlerinin diğer fast food bayiliklerine göre daha düşük olması ve yatırımın hızlı geri dönüşü nedeniyle bir çok girişimci tarafından tercih edilmektedir.

Firma 2020 yılına kadar 1.600 şubeye ulaşarak toplam çalışan sayısını 5.000 kişiye çıkarmayı hedeflemektedir.

Komagene Bayilik Şartları

Öncelikle Komagene şubesi açmayı düşündüğünüz dükkan alternatiflerini firma yetkileri görmeye geliyor. Bayilik başvurusunun onaylanmasından önce firma Maptriks adlı raporlama şirketinden potansiyel şube lokasyonu hakkında analiz yapıyor ve Komagene pazarlama stratejileri kapsamında bu analizleri değerlendiriyor. Bölge ve iş yerinin onaylanmasından sonra Franchising sözleşmesi ve teminat senedi imzalanıyor. 20.000 TL teminat senedi bayilik başvurusunda bulunan kişi ve Komagene arasında bir güvence yaratılması amacıyla talep edilmektedir. Firma bu teminat senedini 3. taraflarla ciro etmez.

Komagene Bayilik Konsepti

Komagene şubesinin açılacağı bölgeye göre iki farklı konspet oluşturulabilmektedir.

Delüks Konsept

Bu tür bayilik için öncelikle araç trafiğinin yoğun olduğu caddeler tercih edilmektedir.
İş yerinde olması gerekenler;

• İşyerinin en az 30 m2 ve üzeri olmasını,
• İçinde su tesisatı ve gideri bulunmasını,
• Cephesinin en az 4m ve üzeri genişlikte olmasını,
• Girişin düz, merdivensiz olmasını tavsiye etmekteyiz.

Delüks konsept için yaklaşık 30-60 m2 lik bir işletmenin konsept kurulum bedeli 25.000-30.000 TL + KDV arasındadır.

Lüks Konsept

Lüks konsept bayilik, yatırım bütçesi daha düşük olan girişimciler için daha uygundur. Bu konsept için yaya ve araç trafiğinin yoğun olması gerekmez, şube daha çok paket servis ağırlıklı satış yapmaktadır. İş yerinde olması gerekenler;

• İşyerimiz 20-30 m2 arası olmasını,
• İçinde su tesisatı ve gideri bulunmasını,
• Cephe genişliğinin en az 2,5 m ve üzeri genişlikte olmasını tavsiye etmekteyiz.

Lüks konsept için yaklaşık 20-30 m2 lik bir işletmenin konsept kurulum bedeli 15.000 TL + KDV dir.

Komagene bayilik anlaşmasının ardından standart konseptini anlaşmalı mimarlık firması ile anahtar teslim sunacak şekilde bayi olacak girişimciyle paylaşır. Onaylanmasının ardından üretim inşa aşamasına geçilir. Bu aşama yaklaşık 2 ile 4 hafta arasında sürmektedir bu işlemlerin tamamlanmasından sonra işletme açılışa hazır hale getirilir.

komagene fast food
komagene fast food

Komagene Bayilik Açılışı

Tüm bu aşamalarda Komagene girişimciye yoğun olarak destek ve danışmanlık sağlamaktadır. Açılış yine Komagene tarafından organize edilip, ürün sevkiyatı, yerleştirilmesi, satışa hazırlanması konularında girişimci ile birlikte hareket etmektedir.

İşletme sahibi girişimciye ve yanında çalıştırdığı personeline Komagene operasyon ve işletmesi hakkında 5 günlük bir eğitim verilerek sisteme entegre ediliyor.

Komagene pazarlama ve reklam alanında yerel ve Türkiye genelinde tüm çalışmalarına destek olmaktadır. Danışmanlar ile birlikte bölgeye özel olarak yapılacak çalışmalarda bire bir çalışmalar yürütmektedir.

Komagene Kazanç Analizi

Bir Komagene bayisi yaklaşık %100 bürüt kar elde etmektedir. Bunun anlamı tüm işletme giderleri ele alındığında elde edeceğiniz cironun yarısı kar olacaktır. Komagene aylık bir ödeme veya cirodan kar payı vs. talep etmemektedir. Siparişler için her hangi bir kota yada zorunluluk bulunmamaktadır. Siparişinizin fatura bedeli sipariş tesliminde yada öncesinde nakit veya kredi kartı ile Komagene tarafından sizden tahsil edilmektedir.

Şubede satılan tüm ürünler Komagene Çiğ Köfte tarafında bayilere tedarik edilmektedir. Bununla birlikte işletmenizde dışardan temin edilecek ürünler satmak yasaktır. Sadece sebzeler dışarıdan temin edilebilmektedir.

Bayi olmak isteyen girişimcileri üretilen tüm ürün çeşitlerini Komagene tesislerinde görebilmektedir.

komagene bayi
komagene bayi

Komagene Bayilik Başvurusu

Sizde bir Komagene bayisi olmak istiyorsanız Komage Bayilik Başuvu Formu’nu doldurabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için Firmanın Franchising Müdürü Tuğba Dırahor ile tüm detaylar hakkında görüşebilirsiniz.

Telefon: 0216 367 97 00 Faks: 0216 417 38 80
KMG: 0216 444 6 564
İletişim Formu

Komagene Çiğ Köfte bayilik hakkında sorularınız, görüşleriniz yada tecrübeleriniz varsa yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER