En İyi Kredi Hesaplama ve Başvuru Siteleri

0
en iyi kredi hesaplama siteleri
en iyi kredi hesaplama siteleri

Bugün benim gündemimde olan bir konudan bahsedeceğim. Kısa süre önce bir kredi ihtiyacım oldu ve bu konuda internette araştırma yapmaya başladım. En uygun faize oranı ile kredi bulmak bir hayli çalışma gerektiğini anladım.

Kredi kullanmak günümüzde neredeyse herkesin yaşamının bir bölümünde karşılaştığı bir durumdur. Bende kısa süre önce kredi kullandım ve bir internet girişimcisi olarak bu süreçte girişimci gözüyle tespitlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, ne kredisi olursa olsun en uygun koşullarla kredi kullanmak öncelikli amacımızdır. Bir kredinin uygunluğu kişiden kişiye ve koşullara göre değiştiğini anladım.

Ben biraz daha az zorlanacağım bir süreçle, biraz daha yüksek faiz oranıyla kredi kullanmayı tercih edebilirim (öyle de oldu!). Bir başkası her ne kadar zorlu da olsa en düşük faiz oranını seçebilir.

Dolayısıyla kredi araştırması yaparken birçok kriter devreye giriyor. İş böyle olunca insan birazda olsa süreci kolaylaştıracak yollar arıyor. İşte buraya yazımda bahsedeceğim kredi siteleri devreye giriyor.

Daha önce kredi kullandıysanız, her bankanın teker, teker faiz oranlarını bankaların web siteleri üzerinden araştırmak gerekiyor. Tabii burada sadece faiz oranı değil, istenen belgeler, koşullar, kredi başvuru süreci birçok konu devreye giriyor.

Her bankayı tek tek arayıp taramak gerçekten çok zahmetli bir iş. Birde hiç hoşlanmadığım her banka kredi hesaplama için değişik uygulamalar sunuyor. Dolayısıyla sağlıklı bir şekilde kredi bilgilerini almak, daha da önemlisi kredileri karşılaştırmak çok zor oluyor.

Diğer taraftan kredi hesaplama ve başvuru siteleri standart hesaplama sayfaları ve karşılaştırma olanakları gerçekten kredi almak isteyenlerin işini çok kolaylaştırıyor.

Yazımın girişinde bahsettiğim gibi bir internet girişimcisi olarak, özellikle internet ortamında her zaman araştırmacı bir göze sahibim. Size kredi araştırma sürecinde bu gözle gördüklerimi paylaşıyorum.

Gelelim kredi hesaplama sitelerini listelemeye. Öncelikle özellikle kredi konusunda birçok girişim olduğunu anladım. Bunun nedeni ise büyük olasılıkla çok büyük bir pazardan pay alma yaklaşımı olsa gerek. Çünkü bankalar özellikle kredilerden yüksek miktarda kazanç elde ediyor.

Reklam konusunda da epey güçlü bir sektör olması nedeniyle girişimcilerin bu pazarda yer almaya çalıştıklarını düşünüyorum. Bu kadar çok kredi hesaplama sitesi olmasına rağmen, listem çok uzun olmayacak. Çünkü birçoğu amatörce hazırlanmış ve güven vermeyen özelliklere sahip.

Kredi Hesaplama ve Başvuru Siteleri Listemin Kriterleri

Bu listenin sizler için faydalı olması için hangi kriterleri göz önünde bulundurduğumdan kısaca bahsedeyim.

Kredi hesaplama kolaylığı

Bankaların çeşitliliği

Başvuru kolaylığı

Kredi bilgilerine erişim

Dolaşım kolaylığı

Güvenlik

Bu kriterler ışığında listeme geçebilirim. Listede yer alan web sitelerinin farklı hizmetleri olmasına karşın ben sadece kredi ile ilgili bölümleri hakkında değerlendirme yapacağım.

Hangikredi.com Kredi Hesaplama

en iyi kredi hesaplama siteleri hangikredi
en iyi kredi hesaplama siteleri hangikredi

Kredi araştırması yaparken karşıma çıkan ilk sitelerden bir tanesi oldu. Oldukça profesyonel bir tasarıma sahip web sitesi, kolayca kredi hesaplama yapmanızı sağlıyor.

Hangikredi.com’da kredi tutarı ve vade girerek bankaların kredi faiz oranları ile maliyetlerini görebiliyorsunuz. Bankaların faiz oranları, kredi masrafları, taksit tutarı ve toplam maliyetini bir liste halinde görebiliyorsunuz.

Ancak bazı bankaların kredilerinin olmadığını listeyi incelerken anlıyorsunuz. Ayrıca krediler arasında sıralama yaptığınızda sponsorlu olarak gösterilen krediler yüksek faiz oranıyla üst sıralarda yer alabiliyor. Buda biraz kafa karıştırıyor.

Bir krediye başvuru yapmak istediğinizde bir form doldurarak, hangikredi aracılığıyla kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Anladığım kadarıyla anlaşmalı olmayan bankalara kredi başvurusu yapamıyorsunuz.

Güvenlik açısından hem tasarım hem de https bağlantı ile bilgileriniz korunuyor. Sayfaların oldukça hızlı yüklendiğini ve mobil gösterimde responsive tasarımı ufak tefek sorunlara rağmen gayet iyi.

Hangikredi.com Kredi Hesaplama

Hesapkurdu.com Kredi Hesaplama

en iyi kredi hesaplama siteleri hesapkurdu
en iyi kredi hesaplama siteleri hesapkurdu

Kredi hesaplama siteleri arasında ikinci site hesapkurdu geliyor. Farklı krediler için kredi tutarı ve faiz oranı girerek bankaların kredi bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Kredi karşılaştırma yapabilmenize olanak sağlamakla birlikte kullanım kolaylığı açısından bazı sorunlar olduğu gözlenebiliyor.

Hangikredi’ye göre daha fazla kredi seçenekleri olduğunu görebiliyoruz. Ancak kredi bilgilerine erişimde zorlanabiliyorsunuz. Kredi hesaplama yaptıktan sonra kredi başvurusu yapmak istediğinizde bir form doldurarak hesapkurdu aracılığıyla kredi başvurunuz bankaya iletiliyor.

Ancak bazı bankalar için başvuru anlaşmalı olmadığı için yapamıyorsunuz. Bir tasarımcı gözüyle sitenin bazı bölümlerinde yenilemeye gidildiğini ancak bazı bölümlerin eski tasarım kalması göze pek hoş gelmiyor.

Kredilerin girdiğiniz kredi tutarı ve vadeye göre yüklenmesi biraz sürüyor. Eğer farklı tutar ve vade seçenekleri denemek isterseniz, bu durum biraz canınızı sıkabilir.

Güvenlik açısından ssl bağlantısı güvenli formları ile iyi bir izlenim veriyor. Ayrıca kredilerle ilgili birçok bilgiye bilgi merkezinden ulaşabiliyorsunuz.

Hesapkurdu.com Kredi Hesaplama

Enuygun.com Kredi Hesaplama

en iyi kredi hesaplama siteleri enuygun
en iyi kredi hesaplama siteleri enuygun

Kredi hesaplama siteleri arasında sanırım en eskilerinden bir tanesi olan enuygun.com kredi araştırması yapan herkesin karşısına çıkıyor. Farklı kredi tutarı ve vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi hesaplamaları yapabilirsiniz.

Listedeki diğer web sitelerine göre eski olması tasarımda tasarımı ile benim gözümde geride kalıyor. Krediler hakkında kısıtlı bilgiler sunması araştırmanızı bir nebze sekteye uğratabiliyor.

Kredi başvurusu yapmak istediğinizde sadece anlaşmalı bankalar üzerinden kredi başvurusu yapılabiliyor. Güvenlik ve gizlilik açısından web sitesinin geçmişi ile bağlantılı olarak iyi bir seviyede olduğu anlaşılıyor.

Enuygun.com krediler konusunda ilgisini azaltmış izlenimi veriyor, diğer hizmetlerinin daha iyi koşullar sunduğunu görünce listedeki diğer sitelere göre sınıfta kalıyor.

Enuygun.com Kredi Hesaplama

Nekredisi.com Kredi Hesaplama

en iyi kredi hesaplama siteleri nekredisi
en iyi kredi hesaplama siteleri nekredisi

Nekredisi.com araştırmalarıma göre diğerleri arasında en yeni olanlardan bir tanesi. Kredi araştırması yaparken en çok faydalandığımı site olduğunu söyleyebilirim. Farklı kredi tutarı vade ve faiz oranları ile kredi hesaplama yapabilirken, banka kredilerini listeleyebiliyorsunuz.

Sade ve kolay tasarımı ile farklı kredileri kolayca görüntüleyebiliyorsunuz. Bence diğerlerine göre daha fazla kredinin olması bu nekredisi.com’u öne çıkaran özelliklerden bir tanesi.

İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi alanlarında neredeyse tüm banka kredilerini bir liste halinde görebiliyorsunuz. Kredileri faiz oranı, taksit tutarı, masraf ve toplam maliyetleri ile sıralama yapabiliyorsunuz. Diğerlerine göre daha hızlı olduğunu belirtmek gerekirse, benden iyi not alıyor.

Kredi sayfalarında kredilerle ilgili birçok bilgiyle birlikte kredi taksit ödeme tablosu yer alıyor. Ayrıca krediler hakkında yorum yapabiliyorsunuz. Kredi başvurusu yapmak istediğinizde bankaların kredi başvuru sayfalarına yönlendiriliyorsunuz. Anlaşmalı anlaşmasız her bankaya başvuru yapılabiliyor.

SSL https güvenli bağlantı ile bilgilerinizin güvenliği sağlanıyor. Mobil tasarımı ile listedeki sitelere göre daha kullanışlı ve hızlı olduğu gözlenebiliyor.

Nekredisi.com Kredi hesaplama

Listem şimdilik bu kadar. Bu yazımda kredi kullanma aşamasında karşılaştığım web siteleri hakkında bir değerlendirme yaparak en iyi kredi hesaplama sitelerini listeledim. Konuyla ilgili soru ve görüşlerinizi yorum yazarak paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER